loading

Rodyti informaciją
Marius Skarupskas

Vilniuje atidarytas Biotechnologijų verslo inkubatorius

Vilniaus universiteto Saulėtekio slėnyje atidarėme Biotechnologijų verslo inkubatorių. Šis inkubatorius įsikūręs šalia jau anksčiau atidarytų ir sėkmingai…

Detalės

inkubatorius
inkubatorius

Vilniuje atidarytas Biotechnologijų verslo inkubatorius

Vilniaus universiteto Saulėtekio slėnyje atidarėme Biotechnologijų verslo inkubatorių. Šis inkubatorius įsikūręs šalia jau anksčiau atidarytų ir sėkmingai veikiančių Saulėtekio slėnio mokslo centrų – Jungtinio gyvybės mokslų centro bei Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro.

Tokie inkubatoriai yra pirmiausia skirti tam, kad padėtų verslo ir akademinėms bendruomenėms suprasti vienai kitą, mokytis iš viena kitos ir kalbėti viena kalba. Šis inkubatorius sudarys sąlygas verslo įmonėms aktyviau bendradarbiauti su mokslo ir studijų institucijomis, paskatins aktyvesnį naujų technologinės pakraipos įmonių steigimą, padės užtikrinti efektyvesnį mokslinių tyrimų rezultatų komercinimą. Esu įsitikinęs, kad netrukus ši erdvė prisipildys perspektyviomis jauno biotechnologijų verslo pradedančiosiomis įmonėmis.

Naujajame verslo inkubatoriuje galės įsikurti mažosios ir vidutinės įmonės, dirbančios gyvybės mokslų ir susijusiose srityse. Jų paslaugoms inkubatorius siūlo 22 laboratorijas su specialiai pritaikyta įranga, technologines bendro naudojimo patalpas ir pačią moderniausią įrangą, taip pat galimybę semtis idėjų iš VU mokslininkų ir bendradarbiauti su jais tikrinant ir įgyvendinant savo sumanymus.

Vilniaus universiteto kartu su VšĮ „Saulėtekio slėnis“ įgyvendinamam biotechnologijų inkubatoriaus sukūrimo projektui skirta beveik 2,3 mln. eurų Ūkio ministerijos administruojamų ES struktūrinių fondų parama.