loading

Rodyti informaciją
Marius Skarupskas

Konferencija „Lazeriai: mokslas ir technologijos”

Lietuvos lazerių sektorius turi labai gražią tradiciją. Jau 12 metus paskutinį vasaros savaitgalį susirenka į nacionalinę…

Detalės

lazeriai
lazeriai

Konferencija „Lazeriai: mokslas ir technologijos”

Lietuvos lazerių sektorius turi labai gražią tradiciją. Jau 12 metus paskutinį vasaros savaitgalį susirenka į nacionalinę konferenciją „Lazeriai: mokslas ir technologijos”. Asmeniškai tenka dalyvauti trečiojoje konferencijoje ir stebėti sektoriaus pokyčius ir diskutuoti apie kylančius iššūkius. Kasmet lazeristų bendruomenę papildo naujos įmonės, galime didžiuotis ne tik moksliniais, bet medicininiais ir inžineriniai lazeriais.

Šiais metais diskusijos metu buvo įvardinti penki iššūkiai: 2020m. pasibaigs ES finansai padedantys sektoriui augti; būtina kurti naujus produktus ir pradėti serijinę gamybą; kylantys atlyginimai privers efektyvinti vadybinius procesus; teks spręsti kartų kaitos ir specialistų trūkumo problemą.

Manau, kad finansavimas inovacijoms turėtų tik didėti, tiek iš ES, tiek iš nacionalinio biudžeto; šiam sektoriui norint kurti naujus produktus būtina kuo glaudžiau bendrauti ne tik tarpusavyje, bet ir su kitais sektoriai, ieškant iššūkius, kurios jie galėtų išspręsti; siekiant paskatinti vis daugiau moksleivių rinktis fiziko profesiją, reiktų stiprios neformalaus ugdymo programos skirtos fizika besidomintiems moksleiviams; o kalbant apie kylančius atlyginimus, aš visai pritarčiau, kad lengvatinis GPM būtų taikomas tyrėjams.