loading

Rodyti informaciją
Marius Skarupskas

Inovacijų savaitę vainikavo įspūdingas robotų renginys

Robotų eitynės ir kovos, bepiločių orlaivių pasirodymai ir jų valdymo pamokos – tokios pramogos vyko šeimos šventėje…

Detalės

baltas-tiltas
baltas-tiltas

Inovacijų savaitę vainikavo įspūdingas robotų renginys

Robotų eitynės ir kovos, bepiločių orlaivių pasirodymai ir jų valdymo pamokos – tokios pramogos vyko šeimos šventėje „Pažink inovacijas“, kuri šeštadienį, spalio 1-ąją, surengta sostinėje, pievoje prie Baltojo tilto. Šiuo smagiu renginiu baigėsi Ūkio ministerijos kartu su partneriais pirmą kartą Lietuvoje organizuota Inovacijų savaitė.

Lietuviai vis labiau žinomi pasaulyje kaip talentingi robotų kūrėjai – vis daugiau robotų kūrėjų pradedančiųjų įmonių gauna finansavimą iš solidžių tarptautinių kompanijų, vis dažniau iš pasaulinių robotų lenktynių ar robotų sumo parsivežame auksą. Šeštadienį pirmą kartą įvairiausių lietuviškų technologijų kūrėjai, inovatoriai ir išradėjai susirinko vienoje vietoje, tad turėjome puikią progą iš arti pamatyti, ką esame nuveikę robotikos srityje.

Vidurdienį prasidėjusios ir iki pat vakaro vykusios šventės erdvėje taip pat vyko naujausių technologijų paroda, pristatyti įvairūs technologijų būreliai, veikė kūrybinės dirbtuvės. Renginio dalyviai mokėsi konstruoti ir kurti savo robotus, vyko robotų krepšinio, futbolo, sumo, linijos sekimo varžybos. Mažųjų šventės dalyvių laukė batutų pramogos.

Ši šeimos šventė – baigiamasis pirmą kartą Ūkio ministerijos organizuojamos „Inovacijų savaitės 2016“ renginys. Per šešias dienas Vilniuje ir Kaune vyko daugiau kaip 50 nemokamų renginių, skirtų profesionalams – verslininkams, tyrėjams, taip pat visuomenei – pradedantiesiems verslininkams, studentams, inovacijomis besidomintiems žmonėms.

„Inovacijų savaitės 2016“ renginius organizavo Ūkio ministerija kartu su partneriais Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, Lietuvos inovacijų centru, Visorių informacinių technologijų parku, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parku, Fizikos instituto mokslo ir technologijų parku, Kauno mokslo ir technologijų parku, taip pat su įvairiomis mokslo ir studijų institucijomis. Prie Inovacijų savaitės prisijungė ir sėkmingai dirbantys verslininkai, inovatoriai, kūrėjai, mokslo atstovai.

Kiek ir ko vyko, detalią renginių programą galima rasti interneto svetainėje www.inovacijusavaite.lt ir socialinių tinklų „Facebook“ bei „Instagram“ Inovacijų savaitės paskyrose.