loading

Rodyti informaciją
Marius Skarupskas

Atsakymai į žirmūniečių klausimus

Aktyviai bendrauju su žirmūniečiai ir esu jiems dėkingas už idėjas, įvardintas problemas ir mintis, kurias išsakė man…

Detalės

DCIM100MEDIADJI_0047.JPG
DCIM100MEDIADJI_0047.JPG

Atsakymai į žirmūniečių klausimus

Aktyviai bendrauju su žirmūniečiai ir esu jiems dėkingas už idėjas, įvardintas problemas ir mintis, kurias išsakė man ir mano komandai susitikus asmeniškai Žirmūnuose. Man svarbu išgirsti  aktualiausius klausimus ir padėti juos išspręsti kuo greičiau. Atsižvelgiant į tai, kokios pastabos ir pasiūlymai buvo išsakyti, noriu pasidalinti tuo, kas jau yra padaryta ir ką planuoju artimiausiu metu.

Susitikimuose minėta, kad Žirmūnuose itin svarbu :

Sutvarkyti kiemus, šaligatvius ir gatves. Taip, nes nuo to priklauso eismo bei gyventojų saugumas, mus supančios aplinkos vaizdas. Darbai jau vyksta ir prasčiausius gatvės ruožus bei kiemų įvažas jau sutvarkėme. Paskaičiavome, kad vien šiemet Vilniuje suremontuota daugiau kaip 440 įvažiavimų į daugiabučių kiemus, paklota daugiau kaip 9 km naujų šaligatvių. Tačiau ką tvarkyti dar apstu. Kiek ir ko suplanuota sutvarkyti artimiausiu metu, galite susipažinti šiame plane, o jei turite daugiau pasiūlymų – informuokite, prašau, mane asmeniškai.

Atnaujinti sporto aikštynus ir vaikų žaidimo aikšteles. Šiuo metu Žirmūnuose jau yra atnaujinta keletas ir numatyta sutvarkyti dar daugiau aikštynų bei vaikų žaidimo aikštelių. Taip, kad jos vėl taptų gyvos, būtų gražia erdve susitikti kaimynams praleisti laisvalaikį kartu. Pavyzdžiui, artimiausiu metu planuojama skelbti Žirmūnų gimnazijos stadiono renovacijos ir panaudos viešą konkursą, kad mokyklos stadionas taptų šiuolaikiška futbolo aikšte. Žirmūniečiai yra išreiškę ir nemažai konkrečių pastabų, kurias vietas reikėtų tvarkyti greičiausiai ir jos bus pirmiausia įtrauktos į kitų metų atnaujinimo darbų programas.

Paversti krantinę gražia laisvalaikio erdve. Krantinė – išskirtinė rajono vieta, galinti tapti traukos centru ne tik Žirmūnų gyventojams, tačiau ir visiems miestiečiams. Šiuo metu jau yra pradėti krantinės tvarkymo darbai ir ji netrukus taps gražia gyva erdve. Kokie sprendimai priimti, kokie darbai vykdomi ir kas dar planuojama, išsamią informaciją galite rasti šiame puslapyje. Jei turite idėjų, kaip ir ko dar reikėtų šioje unikalioje zonoje Žirmūnuose, labai laukiu Jūsų idėjų ir asmeniškai.

Įrengti papildomus gatvių ir kiemų apšvietimus. Tai labai svarbu, norint užtikrinti saugią aplinką. Šiuo metu jau vyksta pasirengimas gatvių apšvietimo elektros tinklų modernizavimui. Prioritetas bus taikomas greito eismo gatvių apšvietimui ir gatvėms, kur važiuoja viešasis transportas. Kiemų apšvietimui gerinti taip pat jau numatyta imtis konkrečių veiksmų ir Jūs galite tiesiogiai išsakyti savo poreikį čia arba asmeniškai man.

Įkurti naujus vaikų darželius. Noriu informuoti, kad rudenį Vilniuje duris atvėrė 4 nauji vaikų darželiai, į kuriuos papildomai buvo priimta per 700 vaikų. Vienas jų, lopšelis-darželis „Ąžuolas“, įsikūrė būtent Žirmūnuose (Žirmūnų g. 32). Kad darželių trūkumo problema būtų sprendžiama efektyviai čia ir dabar, socialdemokratų frakcija Vilniaus miesto savivaldybėje taip pat jau parengė sprendimą, kad nuo 2017 m. visiems vaikams, nepatekusiems į valstybinį darželį,  bus skiriama 100 eurų kompensacija.

Įrengti daugiau vietų, tinkamų šunims vedžioti. Šiuo metu Žirmūnuose jau yra keletas specialių aikštelių (šis rajonas, beje, tokių aikštelių turi bene daugiausiai), tačiau jų iš tiesų reikia daugiau. Taip, kad jos būtų patogiu atstumu auginantiems gyvūnus, o kitose vietose būtų įrengtos specialios dėžutės su maišeliais ir šiukšlių dėžėmis. Iki kitų metų Vilniaus miesto savivaldybėje turėtų būti patvirtintos konkrečios vietos šiai infrastruktūrai įrengti. Norėdami sukurti auginantiems gyvūnus patogesnes sąlygas, taip pat jau panaikinome ir mokesčius už gyvūnų laikymą, ir draudimus gyvūnams maudytis vandens telkiniuose.

Sustyguoti šiukšlių surinkimą ir išvežimą. Natūralu, kad niekam nepatinka, kuomet šiukšlių konteineriai būna perpildyti ar įrengti toli nuo namų ir nepatogiai. Yra parengtas detalus atliekų rūšiavimo konteinerių planas (pasirinkus „Žemėlapyje rodyti“ – „Aplinka“ – „Atliekų rūšiavimo konteinerius“), kur Žirmūnuose galite rasti Jums patogiausią šiukšlių išmetimo vietą. Šį planą ir toliau tobulinsime, atsižvelgę į Jūsų pastabas, kad būtų įrengta daugiau šiukšlių konteinerių ten, kur jų reikia, o šiukšlių išvežimas vyktų sklandžiai.

Šiuos ir kitus klausimus galime efektyviai spręsti tik bendraudami. Ačiū, kad dalinatės, išsakote ir rūpinatės, kad Žirmūnai taptų gražesni. Jei turite dar daugiau idėjų ar pasiūlymų tiek Žirmūnams, tiek visai Lietuvai, būtinai susisiekite su manimi el. paštu  marius.skarupskas@gmail.com arba telefonu +370 650 19668.

Rinkimai į Seimą jau šį sekmadienį, spalio 9 d. Ateikite balsuoti ir palaikykite mane! Balsavimo biuletenyje pasirinkite Lietuvos socialdemokratų partiją, o reitinguodami sąrašo kandidatus įrašykite mano numerį Nr.32. Prisegu Jums ir trumpą balsavimo instrukciją.

Iš anksto dėkoju už Jūsų palaikymą!